Den Bosch legt PSV-reserves over de knie
20 juli 2009 om 21:13
FC Den Bosch heeft zich gerevancheerd voor het matige optreden tegen Gemert. Met goed spel werd een combinatieteam van PSV 1 en 2 verslagen. Doelpunten van Fabio Caracciolo (penalty) en Marvin van der Pluijm zorgden voor een 2-1 overwinning.
Ongekende drukte in de Bossche Aawijk. Elke stoep en hoek van de straat werd benut als parkeerplaats, want het trainingscomplex werd door enkele duizenden belangstellenden bezocht. Onder hen ook een heel leger aan voetbalcoryfeeën. Met de aanwezigheid van onder meer Anton Janssen en Erik ten Hag (coaches PSV), Arnold Scholten, Fred Rutten, René Eijkelkamp, Zjelko Petrovic, Luc Nilis, Wiljan Vloet, Theo Bos, Jan Reker, Fred van der Hoorn en Hans Nijland stond er voor meer miljoenen naast dan op het veld.
PSV had de basisformatie thuisgelaten, maar desondanks kwamen er toch nog een aantal bekende namen binnen de lijnen. Danko Lazovic, Stijn Wuytens, Bas Roorda, Erik Pieters, Otman Bakkal, Stef Nijland, Jonathan Reis en de Chinees Haibin Zhou traden samen met enkele minder bekende collega's van Jong PSV aan tegen FC Den Bosch, dat in de eerste helft een aardige sparringpartner bleek.
Met name Samuel Scheimann viel op. Met zijn karakteristieke rushes zorgde hij voor het nodige gevaar aan de linkerzijde. Al na vijf minuten kreeg Fabio Caracciolo de kans om een van zijn voorzetten op doel te werken, maar de spits miste de bal. Pas na de hervatting kwam het duel echt op gang. De thuisploeg had een flater van Bas Roorda nodig om op voorsprong te komen, maar dat was in die fase toch zeker wel verdiend. De geroutineerde PSV-doelman had de nodige moeite om een terugspeelbal weg te werken, kon niet voorkomen dat Niels Vorthoren hem de bal afsnoepte en kon de Bossche middenvelder niet anders stoppen dan hem tegen de grond te werken. Caracciolo schoot de toegekende strafschop onberispelijk binnen.
Een minuut later kwam de Belgische aanvaller opnieuw gevaarlijk in de buurt van het PSV-doel, maar zijn inzet belandde ditmaal in het zijnet. Halverwege de tweede helft was het de ingevallen Tom van Weert die voor 2-0 had kunnen tekenen. Zijn aanname was goed, maar het afwerken met links was een te makkelijke prooi voor Roorda.
Even later was het wel raak, aan de andere kant. PSV werd sterker en bekroonde dat met een doelpunt dat eigenlijk niet had mogen vallen. Kees van Buuren maakte een overtreding op de rand van het strafschopgebied en de sterke Braziliaanse aanvaller Jonathan Reis schoot de vrije trap via de binnenkant van de paal binnen. Brahim Zaari keepte een verder foutloze wedstrijd, maar ging hierbij niet helemaal vrijuit.
Binnen vijf minuten kon het massaal opgekomen publiek echter alweer juichen. Marvin van der Pluijm viel in en rondde zijn eerste balcontact direct af met een prachtige goal. Zijn gedurfde actie werd gevolgd door een onhoudbare knal in de verre hoek en hij bracht FC Den Bosch daarmee weer op voorsprong. Die werd in de slotfase niet meer weggegeven en dus kon er een prima uitslag genoteerd worden. Onder luid applaus ging de Bossche ploeg van het veld. Een zwaluw maakt nog zeker geen zomer, maar Den Bosch speelde een verre van slechte wedstrijd en zette een resultaat neer dat er mag zijn!
FC Den Bosch - Combinatieteam PSV 2-1 (0-0)
53. Fabio Caracciolo (pen.) 1-0
77. Jonathan Reis 1-1
83. Marvin van der Pluijm 2-1
FC Den Bosch: Zaari; Van Buuren, Martha (84. Kerstens), Peters, Scheimann; De Boer, Nieuwendaal, Vorthoren, Van Moorsel (68. El Makrini); Verbeek (80. Van der Pluijm), Caracciolo (60. Van Weert).
Bron: FCDBFans.nl