FC Den Bosch bekert verder na 4-0 zege
23 september 2009 om 23:16
Waar de club in het verleden nogal eens onderuit ging tegen een amateurploeg, is de tweede bekerronde ditmaal nog niet het einde gebleken voor FC Den Bosch. Een degelijke overwinning in Lisse was goed voor een plaats bij de laatste 32.
FC Den Bosch kwam al vroeg in de wedstrijd op voorsprong. Jordens Peters scoorde al na zeven minuten uit een rebound, waarna aanvoerder Adnan Barakat niet veel later na een prima pass van Niels Vorthoren met een mooie boogbal de marge op twee bracht. Het treffen was daarmee vroegtijdig beslist, aangezien de zaterdaghoofdklasser - in 2008 nog landskampioen bij de amateurs - niet bij machte was om de aansluitingstreffer achter doelman Brahim Zaari te werken.
Het initiatief bleef bij de bezoekers, die vooral na rust op zoek gingen naar de derde treffer. Meerdere aanvallen strandden op het houtwerk, maar toch werd de voorsprong aan het eind van de wedstrijd uitgebouwd. Eerst was er een eigen doelpunt, dat in alle media op naam van Diangi Matusiwa is komen te staan, en daarna scoorde ook invaller Marvin van der Pluijm, direct na zijn invalbeurt, op aangeven van Tom van Weert. Hij bracht de uitslag daarmee op 0-4.
FC Lisse - FC Den Bosch 0-4 (0-2)
7. Jordens Peters 0-1
8. Adnan Barakat 0-2
68. Eigen doelpunt 0-3
75. Marvin van der Pluijm 0-4
FC Den Bosch: Zaari; Van Buuren, De Boer, Peters, Scheimann (70. Kerstens); Van Moorsel, Nieuwendaal (80. Martha), Vorthoren, Barakat; Matusiwa (74. Van der Pluijm), Van Weert.
Bron: FCDBFans.nl