Geen oortje, geen teletekst in de rust
27 november 2009 om 13:40
Marc Brys zal nog zijn best moeten doen om géén tussenstanden van andere duels onder ogen te krijgen. Het scorebord in het stadion, internet-gsm's op de tribune en teletekst in de catacomben; iedereen zal kijken hoe Cambuur het er vanaf brengt in Zwolle.
Behalve de trainer van FC Den Bosch. „Ik wens in het geheel niet te vernemen wat er elders gebeurt. Wat verandert dat voor ons? Het kan alleen de focus en concentratie verstoren. Ik lig echt niet wakker van Zwolle - Cambuur.”
Hij meent het en heeft natuurlijk een punt; FC Den Bosch moet vanavond bij Helmond Sport namelijk gewoon winnen en afwachten of dat voldoende is voor de periodetitel. Gokken op een gelijkspel kan, met ook Excelsior en De Graafschap op het vinkentouw, toch niet. En ook al begint de wedstrijd in Zwolle een halfuur eerder, Brys zegt er niet geïnteresseerd in te zijn.
FC Den Bosch kan vanavond al na achttien wedstrijden zijn doelstelling bereiken: de play-offs halen. Liever haalt de club die (ook) via de algemene ranglijst, maar vorig seizoen bleek nog hoe dat net verkeerd kan uitpakken. Dat prijsje kan natuurlijk maar vast binnen zijn. Na een tegenvallende eerste periode is de ploeg nu al acht wedstrijden ongeslagen. Daar was een tactische omzetting voor nodig, een spits werd opgeofferd voor een extra verdedigende middenvelder.
Brys mist een beetje de waardering voor het succes. „In de eerste periode speelden we goed tot zeer goed, maar pakten we te weinig punten. Dat was terechte kritiek. Nu pakken we ze wel en is het spelpeil weer niet goed genoeg. Tja... Natuurlijk willen wij als technische staf ook altijd beter, maar de realiteit leerde ons dat eerst de punten nodig waren. Voor de derde periode is de doelstelling om ook weer dominanter en attractiever te gaan spelen. Die huisstijl er weer terug in te brengen. We mogen ook niet voorspelbaar worden. Maar in mijn ogen geven we nauwelijks nog iets weg en dat is gewoon goed. Het team gedijt beter in dit systeem.”
Vanavond krijgt FC Den Bosch het evenwel niet gemakkelijk, bij Helmond Sport heeft de ploeg het de laatste jaren vaak moeilijk. Steef Nieuwendaal is geschorst, maar een tweede tegenslag bleef de club bespaard. Fabio Caracciolo wordt niet gestraft voor zijn vermeende natrappen tegen Etiënne Reijnen van FC Zwolle vorige week. „Ik begreep eigenlijk ook niet waarom dat vooronderzoek er kwam”, zegt Brys daarover. „Omdat het op televisie breed is uitgelicht? De scheidsrechter heeft de situatie van dichtbij kunnen beoordelen. Hij gaf Zwolle geen vrije trap en ons geen strafschop. Als een scheidsrechter iets niet ziet vind ik het goed dat ze die beelden gebruiken, maar dit was overduidelijk.”
Bron: Brabants Dagblad (Rik Spekenbrink)