FC Den Bosch

FCDBFans

Met heel mijn hart
Krankzinnig gelijkspel voor FC Den Bosch

Krankzinnig gelijkspel voor FC Den Bosch

15 oktober 2010 om 22:17

Op een avond waarbij de gehele top van de ranglijst tegen elkaar moest spelen leek FC Den Bosch prima zaken te gaan doen. Uit bij FC Eindhoven werd uit een onmogelijke positie teruggeknokt, maar gooide een doldrieste slotfase alsnog roet in het eten.

Een 1-0 achterstand werd, met tien man, door een doelpunt van aanvoerder Jordens Peters en twee van invaller Istvan Bakx omgebogen naar een 1-3 voorsprong. In de laatste minuten knokte de thuisploeg zich echter tot 3-3.

FC Den Bosch kwam al vroeg op achterstand. Jeffrey Vlug kon met een steekbal binnendoor zomaar Leon Kantelberg bereiken die alleen maar Brahim Zaari hoefde te passeren en dat ook deed. Het was zo'n beetje de enige fout die de bezoekers voor rust maakten, want Den Bosch was de bovenliggende partij. Diverse malen kwam het er ook goed uit, vooral over de rechterkant via Ronnie Reniers, die zijn directe tegenstander Rochdi Acenteh helemaal zoek speelde. De afwerking was echter niet op orde.

Via een strafschop had Den Bosch goedkoop op 1-1 kunnen komen, nadat John Verhoek door doelman Ruud Swinkels werd neergehaald. Niels Vorthoren faalde echter jammerlijk door slap en rechtdoor te schieten. Vanaf dat moment raakte de ploeg van Fons Groenendijk de grip op de wedstrijd ook even kwijt. Ook omdat diverse spelers hun niveau niet haalden.

Toen kort na rust Niels Vorthoren met een domme tweede gele kaart van het veld moest leek het ineens een lastig verhaal te worden. Maar met tien kwam Den Bosch wel op gelijke hoogte. Danny Verbeeks laatste wapenfeit (hij werd vervangen door bankzitter Istvan Bakx) van de avond kwam op het hoofd van Jordens Peters, die binnenkopte. Kort daarna gevolgd door de 1-2 van Istvan Bakx die met links geplaatst binnenschoot na een actie van Reniers. En weer goed vijf minuten later was het 1-3. Weer was Bakx het eindstation van een splijtende pass.

Bij de 2-3 van Jeffrey Vlug kreeg FC Den Bosch, een klein kwartiertje voor tijd, het benauwd. Zeker toen de vierde official zes (!) minuten extra tijd aangaf. Na drie minuten kopte Jens van Son de 3-3 ook binnen. Den Bosch was laaiend. Enerzijds omdat de vrije trap van Vlug twee keer mocht worden overgenomen, anderzijds omdat er hands gemaakt zou zijn. De winst kreeg de ploeg van Groenendijk er niet meer mee terug.

FC Eindhoven - FC Den Bosch 3-3 (1-0)

8. Leon Kantelberg 1-0
59. Jordens Peters 1-1
62. Istvan Bakx 1-2
72. Istvan Bakx 1-3
87. Jeffrey Vlug 2-3
90+4. Jens van Son 3-3

Scheidsrechter: Jeroen Sanders
Toeschouwers: 2.500
Geel: Ruud Swinkels (FC Eindhoven) John Verhoek, Samuel Scheimann en Hasan Kiliç (FC Den Bosch).
Rood: Niels Vorthoren (FC Den Bosch, 2x geel).

FC Den Bosch: Zaari; Van Buuren (46. Van Moorsel), Van Dinter, Peters, Scheimann; Kiliç, Kousemaker, Reniers (88. Van Weert), Vorthoren; Verbeek (58. Bakx), Verhoek.

Bron: Brabants Dagblad.nl (foto Mark van Schijndel)