FC Den Bosch stelt andermaal teleur
14 februari 2011 om 22:53
In plaats van zes punten heeft FC Den Bosch aan de dubbele speelronde dit weekeinde slechts twee punten overgehouden. Nummer voorlaatst Fortuna Sittard ging met een punt naar huis: 1-1. Het elfde gelijke spel voor de ploeg van coach Groenendijk.
FC Den Bosch was weliswaar beter dan de povere Limburgers, maar speelde weer ver onder het niveau van voor de winterstop.
Er was na afgelopen vrijdag (2-2 thuis tegen AGOVV) niets veranderd. Behalve dan de startende elf, met ditmaal Wilmer Kousemaker en Paco van Moorsel op de bank en Ronnie Reniers en Tom van Weert in de basis. Bovendien was Kees van Buuren geblesseerd (ontstoken oog), Tim Hofstede verving hem rechts achterin.
Maar qua voetbal ging de thuisploeg er niet op vooruit. Sterker, de eerste helft was van een zeer matig niveau. Toch kwam Den Bosch simpel op voorsprong na goed tien minuten. Een door Istvan Bakx en Danny Verbeek opgezette aanval kwam via Van Weert terug bij Verbeek, die met een zacht schot keeper Danny Wintjens versloeg.
Zoals bijna gebruikelijk dit seizoen kon FC Den Bosch niet lang van de voorsprong genieten. Opnieuw was het een vrije trap die een tegendoelpunt opleverde. Jerson Ribeiro gaf voor, Yoann de Boer won het duel van Daan van Dinter eenvoudig: 1-1. Ook doelman Brahim Zaari (Wesley de Ruiter is nog geblesseerd) ging niet vrijuit.
FC Den Bosch kreeg toch nog aardige mogelijkheden in de eerste helft. Jordens Peters raakte de paal, Steef Nieuwendaal zag Wintjens een hard schot wegboksen.
Na rust was het ook de thuisploeg die, zonder een moment goed te voetballen, de kansen kreeg. Reniers schoot naast, Theo Lucius aarzelde bij een goede kans en Tom van Weert kopte voor open doel mis.
Net toen de 1-1 onvermijdelijk leek zette FC Den Bosch een slotoffensief in. Een kopbal van Van Weert werd wegens buitenspel afgekeurd door de Belgische scheidsrechter Smet, die even later ook affloot voor een aanval op de Fortuna-keeper.
Andermaal een teleurstelling voor FC Den Bosch, dat onder luid gefluit het veld verliet.
Bron: Brabants Dagblad.nl