FC Den Bosch

FCDBFans

Met heel mijn hart
Play-offs bijna zeker na puntenaftrek Dordt

Play-offs bijna zeker na puntenaftrek Dordt

4 mei 2011 om 14:56

Hoe de wedstrijd tegen Almere City FC ook eindigt, FC Den Bosch heeft zich zo goed als zeker geplaatst voor de play-offs. Concurrent FC Dordrecht heeft van de KNVB drie punten in mindering gekregen en kan daardoor de Bosschenaren niet meer achterhalen.

FC Den Bosch heeft door deze straf een (positief) verschil van drie punten met FC Dordrecht verkregen. Ook het doelsaldo (+8 tegenover -3) is een stuk beter. Met uitzondering van onverziene monsterscores kan dus gezegd worden dat FC Den Bosch zich definitief heeft geplaatst voor de play-offs.

Ook Almere City heeft reden tot klein feestje. De KNVB heeft een van hun concurrenten, RBC Roosendaal, eveneens veroordeeld tot puntenaftrek. De Roosendalers zijn daardoor gezakt naar de laatste plaats. Met nog één duel voor de boeg heeft RBC nu 23 punten, Almere City 25 en Fortuna Sittard 26. De hekkensluiter degradeert naar de Topklasse.

Deze sancties zijn het gevolg van het niet voldoen aan een tweetal normstellingen, verbonden aan het voor RBC cq. Dordrecht geldende plan van aanpak, waaraan op 1 maart 2011 moest zijn voldaan. Beide clubs gingen in beroep tegen de opgelegde straf, maar de beroepscommissie licentiezaken van de KNVB heeft vandaag bepaald dat zij dit beroep verliezen.