FC Den Bosch bereikt finale play-offs!
13 mei 2012 om 19:50
FC Den Bosch heeft zich geplaatst voor de finale van de play-offs. In Doetinchem wist het De Graafschap op 1-1 te houden, dit was genoeg voor een plek in de laatste ronde. In deze laatste ronde komt men Willem II tegen, dat Sparta uitschakelde.
FC Den Bosch startte de wedstrijd zonder Jordens Peters, die niet fit genoeg was om te beginnen. Wel weer inzetbaar was eerste doelman Kevin Begois en verder verving Bart van Brakel de geblesseerde Hasan KiliƧ.
De bezoekers begonnen geweldig aan de return in Doetinchem. De eerste twintig minuten waren volledig in handen van de Bosschenaren, die met Tom van Weert drie levensgrote kansen kregen. De eerste nauwelijks te missen kans schoof Van Weert, een op een met keeper De Winter, rakelings voorlangs. Bij de tweede kans (uit een voorzet van Danny Verbeek) schoot van Weert tegen de Winter op, die goed redde.
Driemaal was echter scheepsrecht. Van Brakel (die wederom een prima wedstrijd speelde) strandde nog op De Winter, maar uit de rebound kon Tom van Weert de op dat moment meer dan verdiende 0-1 binnen glijden. Na deze openingstreffer was Benjamin van den Broek met een schot nog dichtbij de 0-2. Het leek toen al niet meer stuk te kunnen voor FC Den Bosch.
Toch kwam De Graafschap uit het niets met de gelijkmaker. Uit een corner kon Begois in eerste instantie nog redden, in de rebound was Yuri Rose trefzeker: 1-1. Hierna was er tot de rust een offensief van De Graafschap en mocht FC Den Bosch blij zijn dat het bij 1-1 bleef tot de thee. Door een afgekeurde goal vanwege buitenspel en een bal op de paal, hielden de Bosschenaren tot de rust deze stand vast.
Na de pauze was er van dit De Graafschap echter niks meer terug te zien. Opnieuw was het FC Den Bosch dat heerste, maar de echte dotten van kansen bleven dit keer uit. Een afstandsschot van Ronnie Reniers ging rakelings over. Een slotoffensief van De Graafschap leverde in de 92e minuut nog een levensgrote kopkans voor doelman De Winter op (die mee naar voren was gekomen bij een Doetinchemse corner). Doordat deze bal echter over werd gekopt, leverde dat ook geen doelpunt op.
Enkele minuten later floot de uitstekend leidende scheidsrechter Pieter Vink voor het laatst, waardoor het feestje in het sfeervolle uitvak, gevuld door 350 meegereisde fans, samen met de spelers kon worden gevierd.
Waar De Graafschap degradeerde naar de Jupiler League, behoudt FC Den Bosch de kans om te promoveren naar de Eredivisie. Hiervoor zal komende donderdag (thuis, 12:30 uur) en zondag (uit, 12:30 uur) in een tweeluik moeten worden afgerekend met streekgenoot Willem II uit Tilburg. De winnaar van deze wedstrijden is vanaf volgend seizoen te bewonderen op het hoogste niveau.
Bron: FCDBFans.nl