FC Den Bosch

FCDBFans

Met heel mijn hart
Uitoverwinning in Waalwijk: 'Van Eck-Effeck'

Uitoverwinning in Waalwijk: 'Van Eck-Effeck'

6 februari 2015 om 22:47

René van Eck heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van FC Den Bosch winnend afgesloten. Op bezoek bij buurman RKC Waalwijk werd een riante, maar wel geflatteerde, 0-3 overwinning geboekt. Alle aanvallers kwamen tot scoren.

FC Den Bosch was het sterkst in de openingsfase. Al na drie minuten kreeg Joey Belterman een reuzekans om de score te openen, maar zijn schot was te zwak om de doelman van RKC te verontrusten. Een lobje van Anthony Lurling plofte even later op het dak van het doel en Alexander Mols schoot in kansrijke positie in het zijnet. Diezelfde Mols kreeg tien minuten voor de rust nog een vrije kopkans, maar raakte de bal niet lekker. Op slag van rust leek RKC, dat wat beter in de wedstrijd was gekomen, op voorsprong te komen. Met een afstandsschot werd de score geopend, maar het doelpunt werd vanwege buitenspel of een overtreding afgekeurd.

Snel na de rust kwam FC Den Bosch op voorsprong. Jordy Thomassen schoot op doel van RKC, de doelman leek de bal eenvoudig te kunnen pakken, maar verkeek zich volledig: 0-1. Door het doelpunt brak de wedstrijd wat open en kreeg ook RKC, via Valpoort, een goede kans. Kees Heemskerk was echter op zijn post. Aan de andere kant had Mols drie kansen, maar hij wist niet te scoren. Dat lukte even later wel: uitblinker Anthony Lurling snelde langs zijn directe tegenstander, legde perfect terug en Mols rondde af.

Jort van der Sande, die in de plaats van Erik Quekel zeer verdienstelijk in de spitspositie speelde, werd in de slotfase van de derby beloond voor zijn harde werken met een treffer. Alexander Mols speelde zijn directe tegenstander uit, hield het overzicht en Van der Sande kon de bal over de lijn duwen. Daarmee won FC Den Bosch voor het eerst sinds september 2014 weer eens met drie goals verschil, en kan het weer enigszins naar boven kijken. De achterstand op een play-offplaats bedraagt momenteel nog zeven punten en een aanzienlijk slechter doelsaldo.

Bron: FCDBFans.nl