Terugblik: overwinning op Feyenoord
21 januari 2008 om 17:42
Van de traditionele top 3 is Feyenoord door de jaren heen de club die de meeste punten liet liggen in de Vliert. Zo ook op 13 april 2005. De Rotterdammers hadden toen 10 duels op rij gewonnen en traden aan tegen een team dat door blessures was verzwakt.
De wedstrijd kon eerst niet doorgaan wegens hevige sneeuwval en werd de tweede keer zelfs verboden door burgemeester Rombouts. Hij was na de rellen tegen Roda JC van mening dat de veiligheid in stadion De Vliert niet optimaal was en zorgde voor een ongewoon tijdstip van aftrappen: 18.00 uur op de woensdagavond.

Degradatiekandidaat FC Den Bosch begon de wedstrijd furieus en dat resulteerde binnen twintig minuten in een voorsprong. Gijs Cales schoot een vrije trap uiterst fraai binnen, nadat de doorgebroken Berry Powel was neergehaald door Bosschaart, die met rood kon vertrekken.
Terwijl op de tribune de sfeer optimaal was, zorgde Bahia halverwege de tweede helft voor de 1-1 en gingen de harten van de Bosschenaren toch wat sneller kloppen. We zouden het toch niet uit handen geven terwijl er niets aan de hand leek?
Gelukkig bracht Koen van de Laak tien minuten na de gelijkmaker FC Den Bosch weer op voorsprong en een paar minuten later tekende de man of the match ook voor 3-1. Uiteindelijk maakte Olfers er in blessuretijd zelfs 4-1 van, nadat Van de Laak een pingel miste en Steve er op tijd bij was om alsnog te scoren.
Helaas mocht deze fraaie overwinning aan het eind niet baten voor de FC. Zoals bekend vlogen we er alsnog uit, maar deze historische wedstrijd zal ongetwijfeld in het geheugen van vele Bosschenaren gegrift staan!
Bron: FCDBFans.nl