'Eerste divisie nu een veredelde Brabant Cup'
2 juni 2007 om 18:29
FC Den Bosch is niet blij met de degradatie van RKC Waalwijk naar de eerste divisie. ,,Daar is het een te goede buur voor", zegt directeur voetbalzaken Fred van der Hoorn als hem naar zijn officiële mening gevraagd wordt. ,,Ik zit met collega Henry van der Vegt op de managementscursus in Zeist. Dat is een hele nette vent."
Verrassend noemt hij de degradatie wel. ,,Niemand had er toch op gerekend? RKC werkt met een flinke begroting. Het is knap dat ze dat daar kunnen realiseren. Ze hadden best een aardige selectie. De club investeerde ook nog eens flink in de winterstop. Dan is het spijtig dat een keeper zulke cruciale fouten maakt. Dan sta je machteloos", aldus Van der Hoorn.
Uit sportief oogpunt zat niemand bij FC Den Bosch op de degradatie van de buurman te wachten. ,,Zes Brabantse clubs in de eerste divisie is echt te veel", zegt Van der Hoorn. ,,We kunnen het nu beter een veredelde Brabant Cup noemen." Het steekt Van der Hoorn dat clubs als RBC - dat overigens in grote financiële problemen verkeert - en RKC met een veel hogere begroting kunnen werken dan 'zijn' club uit de hoofdstad van Brabant. ,,Met RKC krijgt FC Den Bosch er in de eerste divisie nog een grote concurrent bij", zegt Van der Hoorn. ,,ADO Den Haag was dat al. Die club leent na de degradatie gewoon 6,5 miljoen euro bij de gemeente, terwijl wij terug moeten in onze begroting. Het zal lastig worden om kampioen te spelen. Om te kunnen concurreren, moeten we ervoor zorgen dat het bij FC Den Bosch alleen kwantitatief, maar zeker niet kwalitatief minder wordt."
Volgens commercieel manager Ben Bolman brengt de degradatie van RKC nauwelijks verschuiving van sponsors of supporters teweeg. ,,RKC trok het afgelopen jaar gemiddeld zo'n vijfduizend toeschouwers. Daarvan komt misschien vijf procent uit het achterland van FC Den Bosch. Dan praat je over tweehonderd mensen. Nee, van een schokbeweging zal geen sprake zijn."
Bolman zegt dat FC Den Bosch er alleen twee leuke wedstrijden bij krijgt. ,,In de tijd dat we nog in de eredivisie speelden, verhoogde RKC voor vier wedstrijden de entreeprijzen. Dat waren de duels met Ajax, PSV en Feyenoord en de derby tegen FC Den Bosch. Dat geeft aan hoe belangrijk ze die wedstrijd in Waalwijk vinden. En een wedstrijd tegen RKC zal in Den Bosch ook wel wat mensen extra naar het stadion lokken."
Bron: Brabants Dagblad