Inschattingsfout kostte Aborah paar maanden
22 februari 2008 om 09:31
"Ik kon het niet geloven. Maar als een dokter zoiets zegt, dan geloof je hem." FC Den Bosch-middenvelder Stanley Aborah wist niet wat hij hoorde toen hij van de orthopeed hoorde met een week of drie van zijn enkelblessure af te zijn.
In de oefenpot met FC Eindhoven kreeg de Ghanese Belg een forse schop van achter. "Ik ken mijn lichaam en wist meteen dat het lang ging duren."
Aborah (20) kreeg gelijk. Toen hij drie maanden verder was en nog steeds met pijn liep, ging de Belg na overleg met FC Den Bosch (Theo Bos maakte de afspraak) naar een enkelspecialist in Amsterdam. "Die zei dat ik een kijkoperatie moest ondergaan. Onze orthopeed (die beroepshalve niet mag reageren, red.) vond dat ook een goed idee. Een fout die me een paar maanden heeft gekost. Ik had een ontstoken enkel, er zat gruis in en het bot moest worden geveild."
Maar er al te lang bij stil blijven staan wil Aborah nu ook weer niet. "Ik was wel even kwaad. Ik was topfit uit de zomer gekomen en de voorbereiding was niet onaardig. Maar op een gegeven moment laat je het los. Ik steek al m'n energie in het weer fit worden. En dat is hard werken."
Hard werken was hem vroeger vreemd. "Ik begrijp mezelf nu nóg niet, maar ik was bij Ajax vaak onzichtbaar op de training. Het kwam me altijd aanwaaien."
Daarom kijkt hij ook niet helemaal met slechte gevoelens terug naar het rampseizoen 2006/2007. Want het was me een jaar: bij Middlesbrough liep Aborah stage, maar raakte op dag 1 geblesseerd. Vervolgens naar Duitsland, waar HSV en Armina Bielefeld hem uitprobeerden. Toen naar Frankrijk, waar het met Caen bijna rond was. "Alleen vroeg mijn toenmalige zaakwaarnemer achter mijn rug om extra geld van de club. Terwijl ik er al helemaal uit was."
Een artikel in een Belgische krant redde het seizoen van Aborah, dacht hij. Uit vijf geïnteresseerde clubs koos de creatieve voetballer voor tweedeklasser FCV Dender. "Die stonden eerste en ik had er een heel goed gevoel bij. Maar de trainer, Jean-Pierre Vandevelde, had het niet op mij. En ook niet op andere spelers die bij topclubs hadden gevoetbald. Ik kwam niet aan spelen toe. Vlak voor de laatste wedstrijd, we waren al kampioen, kreeg ik ineens een driejarig contract aangeboden, omdat ze zo blij met me waren. Nou, ik tekende daar dus echt niet."
Aborah zat in Dender vaak op de tribune, waar hij manager Fred van der Hoorn tegen het lijf liep. "Dit is toch geen voetbal voor jou", zei hij me. "Ik was blij dat ik terugmocht, want ik heb het hier naar de zin gehad."
Inmiddels staat-ie weer op het veld. Maar op de vraag of zijn niveau al bereikt is, moet Aborah lachen. "Och nee, nog lang niet. Je ziet het niet aan mij, maar ik heb nog continu last van m'n enkel. De fysio en ik weten het: het duurt nog een paar maanden voordat ik weer helemaal terug ben."
De Belg, in 2004 nog invaller in een Champions League-wedstrijd voor Ajax ('wat was ik blij dat ik daar weg was'), heeft nog altijd hoge ambities. "Ik wil naar een Europese topclub. Of dat gaat lukken weet ik niet. Iedereen zal dit als en stap terug zien, maar ik vind het een stap vooruit. En FC Den Bosch doet het geweldig. Nu moeten we ons richten op de tweede plek, niet op de vijfde."
Bron: Brabants Dagblad