FC Den Bosch

FCDBFans

Met heel mijn hart
Late winst tegen Zwolle na onderbreking

Late winst tegen Zwolle na onderbreking

1 mei 2008 om 18:22

FC Den Bosch heeft donderdagmiddag de eerste wedstrijd van de play-offs met 1-0 gewonnen van FC Zwolle. De wedstrijd werd als gevolg van een onweersbuis bijna een half uur onderbroken en dat kwam de Bossche ploeg ten goede.

FC Den Bosch verloor eerder de competitiewedstrijd in Zwolle met 4-1 en begon begon net als de Zwollenaren erg voorzichtig. Pas na 16 minuten ontstond het eerste gevaarlijke moment voor het doel van Diederik Boer, maar dat leverde niets op. Ook in de resterende tijd in de eerste helft kwamen beide ploegen nauwelijks tot kansen. Veel onnodig balverlies, slordig plaatsen van de bal en vooral de angst om de eerste wedstrijd van de play-offs te verliezen bepaalden dan ook het beeld.

Na rust bleek dat vooral defensief FC Den Bosch een lastig te kloppen ploeg is. Met de uitblinkende Peter van den Berg en Arjan Ebbinge in het centrum werden nauwelijks kansen weggegeven en behalve een gevaarlijk indraaiende hoekschop die door Eric Botteghin werd naast gewerkt was er eigenlijk geen vuiltje aan de lucht voor de ploeg van Theo Bos. De 0-0 stand leek dan ook lange tijd de logische eindstand te worden.

Nadat het onweer voor een tweede rustperiode had gezorgd gingen beide ploegen echter alsnog voor de volle winst. Die was uiteindelijk in de voorlaatste minuut voor FC Den Bosch. Inmiddels massaal gesteund door de meegereisde supporters werd een vrije trap door Arturo ten Heuvel van rechts in de korte hoek gekruld toen Diederik Boer niet goed stond opgesteld. Een late grabbel van de doelman kon de treffer niet meer voorkomen en zo won de meest gelukkige ploeg alsnog met 1-0.

Een doodschop van Bram van Polen namens de Zwollenaren op Ivo Rossen in blessuretijd was een smet op de Bossche feestvreugde. Van Polen moest met rood vertrekken, Rossen moest zich laten vervangen door Luijten. De blessure leek gelukkig mee te vallen.

FC Zwolle - FC Den Bosch 0-1 (0-0)
89. Arturo ten Heuvel 0-1

Scheidsrechter: Reinold Wiedemeijer
Toeschouwers: 4.488
Geel: Tozé, Niklas Moisander (FC Zwolle), Peter van den Berg, Arturo ten Heuvel (FC Den Bosch).
Rood: Bram van Polen (FC Zwolle).

FC Den Bosch: Mäenpää; Pinto, Van den Berg, Ebbinge, Ten Heuvel; Beekmans, Rossen (90+2. Luijten), Aborah, Maguire; Van der Biezen, Hristov (59. Wau).

Bron: Ad Spierings