FC Den Bosch

FCDBFans

Met heel mijn hart
Den Bosch speelt gelijk in spannende wedstrijd

Den Bosch speelt gelijk in spannende wedstrijd

8 augustus 2008 om 23:09

Theo Bos is doorgaans de rust zelve. Vanaf zijn stoel bekijkt hij het spel en zo nu en dan geeft hij aanwijzingen. Gisteren was het compleet anders; Bos benutte de volle breedte van zijn coachgebied en liep stampvoetend heen en weer.

FC Den Bosch kwam er in de eerste helft totaal niet aan te pas. Na een minuut of twintig kwam het Waalwijkse overwicht al in de stand tot uiting. Niki Mäenpää was de hoofdschuldige aan de 0-1. Op een lange bal kwam de Fin wijfelend uit, Peter van den Berg greep daarom niet in en Luwamo Garcia had een leeg doel om binnen te tikken. Niet de eerste keer dat de sluitpost in een kraker in de fout gaat.

FC Den Bosch werd daarna volledig overlopen. Achterin speelde RKC met drie verdedigers. Op het middenveld (met een man of vijf) waren de Waalwijkers daardoor heer en meester. Het dwong Den Bosch tot de lange bal en daar heeft de ploeg eigenlijk de spelers niet voor. RKC kon rustig opbouwen en had met de snelle Garcia een plaag voor de Bossche defensie in de ploeg. Vlak voor rust kregen de bezoekers twee enorme kansen op de 0-2. Eerst ging Arjan Ebbinge met een 'tikkie breed' behoorlijk in de fout, Garcia had weer een open doel maar mistte dit keer. Ruud Berger kreeg even later een open schotkans maar schoot over. "We gaven gewoon cadeautjes weg. Dramatisch. Voorin hielden we geen bal vast, ik herkende mijn ploeg totaal niet", zei coach Bos.

Na rust veranderde dat, hoewel aanvankelijk alleen Stanley Aborah wat kon uitrichten. Zijn directe tegenstander Rob Maas ging voor rust drie keer in de fout tegen de veel snellere Belg, maar een tweede gele kaart werd hem nog bespaard. Bos moest wat doen en wisselde Paul Jans voor de zwakke Diangi Matusiwa in de hoop op een beter aanvalsspel. De knie van de Keldonker hield het precies negen minuten, toen moest de debutant zich alweer laten vervangen. Net daarvoor was ook Jordens Peters al uitgevallen na een botsing tegen zijn hoofd. Daarmee waren de wisselmogelijkheden op en leek het een moeilijk karwei te worden voor FC Den Bosch om de achterstand weg te werken.

Maar een wissel aan de andere kant pakte goed uit. RKC-trainer Ruud Brood verving Maas voor Anthony Obodai. Op zich verstandig, want zijn tweede geel dreigde en Aborah was veel sneller en fitter. Maas' vervanger pakte Aborah ook aan, kreeg meteen geel en liet hem daarna met rust. Aborah ging voetballen en RKC liet hem zijn gang aan. Dat kwam de Waalwijkers duur te staan.

Uit een hoekschop van Aborah was het Frank van Mosselveld die de bal nog raakte en achter zijn eigen doelman tikte: 1-1. Ineens was RKC bloednerveus en kreeg FC Den Bosch liefst drie kansen om er twee punten bonus uit te halen. De beste kans werd tot het laatst bewaard: Aborah raakte de paal, Paco van Moorsel in de rebound keeper Theo Zwarthoed.

Theo Bos keek met gemengde gevoelens terug op de ouverture. "Op basis van de tweede helft hadden we die 2-1 verdiend, maar over de hele wedstrijd gezien kan ik natuurlijk leven met 1-1. Ik ben vooral blij met de mentaliteit van mijn spelers. Alper Göbel gaat in de slotfase zelfs mee naar voren, tegen de afspraak in, maar het tekent de wil om te winnen bij mijn ploeg."

FC Den Bosch - RKC Waalwijk 1-1 (0-1)
12. Luwamo Garcia 0-1
79. Frank van Mosselveld (ed) 1-1

Scheidsrechter: van Meenen
Toeschouwers: 4.923
Geel: Van der Biezen (FC Den Bosch), Maas, Berger, Obodai, De Ceulaer (RKC Waalwijk).

FC Den Bosch: Mäenpää; Göbel, Van den Berg, Ebbinge, Peters (51. Scheimann); Van Moorsel, De Boer, Aborah, Barakat; Van der Biezen, Matusiwa (53. Jans / 62. El Idrissi).

Bron: Brabants Dagblad