FC Den Bosch

FCDBFans

Met heel mijn hart
Een tien voor strijdlust, maar nul punten

Een tien voor strijdlust, maar nul punten

30 augustus 2008 om 19:49

Wat is er toch aan de hand met Niki Mäenpää? In zijn eerste seizoen was hij een puntenpakker, maar de laatste maand en ook eind vorig seizoen, gaan ineens de vreemdste ballen langs de Fin. Gisteren tegen MVV, dat geflatteerd met 1-3 won, opnieuw.

"Ik vrees dat er transferperikelen in zijn hoofd zitten. De afgelopen weken hebben Willem II en ADO Den Haag interesse getoond", zei coach Theo Bos. Een gevalletje dan voor de mental coach van FC Den Bosch, Rico Schuijers? "Die heeft al gesprekken met Niki gehad. Hij is tweede keeper van Finland, speelde daar vorige week weer goed. Ik snap het ook niet. "

Het zal FC Den Bosch niet interesseren, maar het was een wedstrijd om van te smullen gisteravond. De eerste helft, zonder treffers, was al heel aardig om naar te kijken. Hoewel MVV zo nu en dan eenvoudig controleerde, was FC Den Bosch iets vaker gevaarlijk. Vrijwel alle aanvallen gingen over de linkerkant, waar Adnan Barakat vrijuit zijn gang mocht gang. Arjan Ebbinge (kopbal van de lijn gehaald), Stanley Aborah (één tegen één naast getikt) en Paco van Moorsel (van heel dichtbij op de keeper) hadden de score kunnen openen. Daar stond een schot van Christian Bruls tegenover, dat door Niki Mäenpää 'per ongeluk' op de lat werd getikt.

Al na een kwartier spelen moest FC Den Bosch Arjan Ebbinge vervangen met, wederom, een knieblessure. Gevreesd wordt voor een meniscusblessure. Samuel Scheimann kwam in het veld en Jordens Peters schoof door naar het centrum. Hij had samen met Peter van den Berg niets te duchten van de gevreesde Gunter Thiebaut.

Daar veranderde aanvankelijk niets aan na de rust. Na een halve minuut schoot Aborah al op de paal, na zichzelf schitterend te hebben vrij gespeeld. Met een aanvallendere Scheimann en de gepasseerde Koen van der Biezen weer in de ploeg kende FC Den Bosch opnieuw een sterke tweede helft. Maar in drie minuutjes ging alles mis. Eerst sloeg Mäenpää volledig mis op een tamelijk slappe volley van Tom Daemen: 0-1. Bij de 0-2 trof de tweede doelman minder blaam, maar het zag er wel lullig uit. Via een kluts en de paal kwam de bal voor de voeten van Thiebaut, die een leeg doel voor zich zag. Mäenpää botste met de paal en moest eraf.

Waar FC Den Bosch vorig seizoen wel eens de knuppel in het hoenderhok zou hebben gegooid, ging het nu vol passie op zoek naar twee doelpunten. En wat kreeg het een kansen. Zonder wisselmogelijkheden (Bos had ze alle drie verbruikt) trok Aborah opnieuw de kar richting het doel. Dat had vrij snel effect. Op aangeven van Barakat kopte de Belg raak: 1-2.

Van der Biezen, Van den Berg en opnieuw Aborah hadden de 2-2 op hun voet of hoofd. MVV hield met wat kunst- en vliegwerk stand. De 1-3 was nog lulliger dan de eerste twee Maastrichtse doelpunten. Inval-keeper Brahim Zaari deed zijn uiterste best een bal binnen te houden, slaagde daar ook in, maar tikte de bal zo voor de voeten van invaller Ebou Sillah. Misschien niet verdiend, maar de goals werden door de thuisploeg wel weer gemakkelijk weggegeven.

Zure druiven voor FC Den Bosch, dat al tien wedstrijden ongeslagen was in De Vliert. Zeker richting Cambuur en VVV, met twee nieuwe blessuregevallen. Bos maakte zich ook boos over het optreden van scheidsrechter Bossen. " Aborah moet in bescherming worden genomen. Laat het voetbal zegevieren. In de eerste helft werd hij al tien keer neergesabeld."

Bron: Brabants Dagblad