Verdienstelijk gelijkspel Den Bosch tegen RKC
12 december 2008 om 19:34
FC Den Bosch heeft vrijdagavond met 1-1 gelijk gespeeld tegen RKC Waalwijk. Beide doelpunten vielen uit een vrije trap. Vlak voor tijd kwam Den Bosch nog goed weg toen een kopbal van invaller Kevin Vink rakeling langs het Bossche doel vloog.
De bezoekers begonnen onfortuinlijk toen al tijdens de warming-up Jordens Peters met een opspelende liesblessure moest worden vervangen door Adnan Barakat. Toch was FC Den Bosch in de eerste helft niet de mindere van de Waalwijkers en had het zeker optisch vaak een veldoverwicht. Met Abid El Idrissi en Diangi Matusiwa in de aanval kreeg het zelfs meerdere goede mogelijkheden op de openingstreffer, maar ondanks hun niet aflatende inzet bleek de afwerking vaak net niet nauwkeurig genoeg. Het was dan ook nauwelijks verdiend dat RKC na 35 minuten op voorsprong kwam. Een dubieuze vrije trap werd van zo'n 20 meter, na een zijwaarts tikje van Anton Jongsma, door Hans Mulder perfect ingeschoten.
Na rust bleef Theo Bos vertrouwen op zijn spitsenduo en hield hij Koen van der Biezen op de bank. Dat werd uitbetaald in de 59e minuut toen uit een vrije trap van Adnan Barakat El Idrissi raak kopte. RKC gooide vervolgens alles op de aanval om alsnog de overwinning te behalen. Na een goede kans van Fred Benson in de 63e minuut en, drie minuten later, een schot van Anthony Obodai net over, was het in de slotminuut opnieuw Obodai die met een verrassend schot doelman Zaari tot een geweldige redding dwong. In de extra tijd dan nog de kans van invaller Kevin Vink maar dat doelpunt zou de wedstrijd een onverdiende winnaar hebben opgeleverd.
RKC Waalwijk - FC Den Bosch 1-1 (1-0)
35. Hans Mulder 1-0
59. Abid El Idrissi 1-1
Scheidsrechter: Eric Braamhaar
Toeschouwers: 5.240
Geel: -
FC Den Bosch: Zaari; Göbel, Van den Berg, De Boer, Barakat; El Makrini (61. Van der Biezen), Rossen, Aborah, Seedorf (74. Wijlaars); El Idrissi (90+1. Van Weert), Matusiwa.
Bron: Ad Spierings